איך יבגני גליקמן (35) איתר 194 "מכרות זהב" סמויים שמסתתרים מאחורי מודעות ביד2, winwin ושלטי "למכירה" אקראיים, ומכר אותם ברווח ממוצע של 110,000 ש"ח?

 

יבגני גליקמן (35) והשותף אלעד ביינפלד.

עוד עוד שעה – שעה וחצי מייגעת בפקקים הביתה – ולבסוף: תלוש שכר בכל 10 לחודש. הסכום שכתוב על התלוש?

בדיוק מספיק כדי לגרום לך לקום מחר לעבודה מצד אחד, ומצד שני לא מספיק גדול כדי לקחת אותך למקומות אליהם אתה באמת רוצה להגיע בחיים.

הדרך שיבגני בחר לקחת החוצה?

כל רוכל בשוק הכרמל, קופאי בארומה או אפילו ילד בכיתה ה', ובטח שאני ואתה – מבינים את האמת הבסיסית מאחוריי הטקטיקה העתיקה שיבגני השתמש בה כדי לעקוף את "משבר הדיור", ולבצע כמעט 200 עסקאות נדל"ן ב-4 השנים האחרונות – ברווח ממוצע של מאות אלפי שקלים לכל עסקה.

"שלום, אני אקח דירת 3 חדרים, צ'יפס מוגדל וקולה בבקשה…" 

למרות הפשטות המביכה של השיטה, רוב האנשים מתקשים לעשות את ההקשר הבסיסי שיבגני ושותפו לעסקים אלעד ביינפלד עשו.

יבגני, איפה מסתתרים כל נכסי הנדל"ן שאתה קונה? למה אנחנו אף פעם לא מוצאים דירות שנמכרות מתחת למחיר השוק?

התקשורת מסביב מלבה כל הזמן את "משבר הדיור" – ואז כשאנשים עוברים על מודעות בwinwin, yad2, לוחות מודעות בעיתונים ובשאר מקומות…הם מפספסים פעם אחר פעם מכרי זהב עצומים! ואין להם בכלל את הכלים לקלוט את זה, גם לנו לא היו את הכלים האלו עד לפני  4 שני…זה גם לא הדבר היחיד שלא היה לנו.

לא היה לנו כסף כדי  לדמיין בכלל לקנות דירה, נכס או כל דבר אחר בסגנון. לא היה לנו לא  הון ראשוני למשכנתא ולא שום דבר שמתקרב לזה, ואיך אומרים? הצורך הוא אבי ההמצאה.

פיתחנו טקטיקה מאוד בסיסית (לאיתור נכסים שחשדנו שהם "מכרות זהב" סמויים) והתחלנו.

התמקדנו ב2 פרמטרים עיקריים, בחרנו אזור מסויים בבאר שבע ופשוט התבייתנו עליו כמו במארב צבאי. כל דבר שהריח כמו הזדמנות – זינקנו עליו כמו נצים המשחרים לטרף.

.ומהר – מהר מאוד אפילו – קלטנו את העסקה הראשונה שלנו, התוצאה הייתה בלתי נתפסת.

הפכתם להיות מיליונרים בין לילה?

לא ממש, אבל ההרגשה לא הייתה רחוקה מזה…

בסוף העסקה, אחרי המיסים, אחרי העו"ד, אחרי כל ההוצאות האחרות – נשארנו עם כמעט 100,000 ש"ח ביד. אתה קולט מה זה לבן אדם שחיי ממשכורת, אפילו משכורת מכובדת, להרוויח משהו כמו 8 פעמים שכר הנטו שלו מעבודה שדרשה בערך 3 ימים? זה היה משכר, אבל עדיין ריחף לנו מעל הראש סימן שאלה גדול מאוד.

האם באמת אפשר להפוך את זה לשיטה קבועה, מתודית, עקבית?

האם יש בכלל מספיק נכסים שיתאימו ל-2 הפרמטרים שלנו ויהוו "מכרות זהב"?

באותו זמן – לא ידענו את התשובה, אז המשכנו לקום לעבודה כל בוקר.

היה פיתוי  באותו רגע להושיב את הבוס לשיחת פרידה ולקפוץ למים העמוקים?

פיתוי מטורף!

אבל כמו שסאן טסו אומר ב-"אומנות המלחמה": החוכמה היא לנצח את המלחמה לפני שרגל אחת דרכה על שדה הקרב.

וזה בדיוק מה שהיינו צריכים לעשות – למצוא את "כדור הבדולח" שיגיד לנו מראש לפני כל עסקה שאנחנו נכנסים אליה שהעסקה הולכת להיות רווחית.

ואחרי שמצאנו את "כדור הבדולח" הזה, ובדקנו אותו, והיינו בטוחים שאפשר לסמוך עליו – אמרתי למעסיק שדרכינו נפרדות ומאז מעולם לא הסתכלתי אחורה, ואם אי פעם יש לי ספקות כל מה שאני צריך לעשות זה להיזכר בנתון אחד…

העובדה שמאז ועד היום מכרנו 194 נכסים ברווח ומעולם לא הפסדנו בשום עסקה, היא בראש ובראשונה תודות ל"כדור הבדולח" הזה ואנחנו חושפים אותו לזמן מוגבל מאוד בסדרת הסרטונים הזאת.

תודה יבגני!

תודה לך.

 

 

*לימודים בתחום הנדל"ן ופעילות בתחום הנדל"ן אינם מתאימים לכל אדם. הם דורשים ידע, עבודת לימוד והכנה יסודית ומתמשכת, ניתוח סיכונים מושכל ומיומנות, ואינם מתאימים לצרכיו, יכולתו ואופיו של כל אדם. ביצוע פעילות עצמאית בתחום הנדל"ן אינו בהכרח מתאים יותר לצרכיו של אדם ספציפי מאשר מקורות הכנסה אחרים ההולמים את צרכיו ויכולותיו, מצבו הכספי, נסיבות ומטרות פעילותו. על מי שמעוניין לפעול בתחום הנדל"ן לשקול היטב את המטרות והיעדים הרצויים לו טרם נקיטת פעולות של רכישת ו/או מכירת נדל"ן ו/או גיוס משאבים ו/או נקיטת כל פעולה אחרת בקשר עם פעילות נדל"ן כאמור, להיות ער למידת הסיכון הכרוכה בכך ולאמצעים להפחתתה ולפעול בהתאם לרמת הניסיון שברשותו. הכתבה הינה כתבה שיווקית למטרות שיווק ומכירה של השירותים המאוזכרים בכתבה וכן של שירותים נוספים המסופקים בידי אותו גורם. מומלץ להימנע מלבצע פעולות בהיקפים ו/או ביחס לסכומי כסף שעשויים להידרש למטרות ולצרכים אחריםיש להימנע מפעילות בעלת אופי ספקולטיבי ו/או כזאת שאינה מבוססת על ניתוח מעמיק ויסודי של הסיכונים הרלוונטיים. המידע בכתבה זאת אינו מחייב את נושאי ו/או מבצעי הפרסום, ואין לראות בה משום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בתחום הנדל"ן.