אווזת הזהב של בתי ההשקעות לא מוכנה לשתוק יותר

גיא ברנד החליט לשבור את הכלים: האיש שהכשיר מעל 1,000 סוחרי ?נוסטרו? ("סוחרי הקומנדו של ישראל"), לא מוכן יותר לעצום עין כשרק אחד מכל 20 ישראלים שמנסה לסחור, מצליח. אז עכשיו, הוא פותח את הקלפים, יוצא למסע צלב נגד בתי הספר לשוק ההון ("נוכלים") ומסיר את הווילון מאחורי תכנית ההכשרה הסודית של סוחרי העל של המדינה

מאת: רפי יחזקאלי

ברנד ובניו. מבן הבית של חברות המסחר הגדולות בארץ, לשורק במשרוקית של תעשיית לימודי שוק ההון

ברנד ובניו. מבן הבית של חברות המסחר הגדולות בארץ, לשורק במשרוקית של תעשיית לימודי שוק ההון

גיא ברנד (46) הוא פנים מוכרות של שוק ההון בארץ. אדם מחושב ואנרגטי, רהוט וחד, שבנה את שמו בשני עשורים האחרונים דרך בניית "קו ייצור" של סוחרי-העל (סוחרי "נוסטרו", מסחר בהון חברה). כיום,ברנד עומד בראש תוכנית ההכשרה ביג-שוט המכשירה ומלווה סוחרים בשוק ההון.

עכשיו, חשוב להבין:

90% הצלחה במסחר בשוק ההון הם אחוז הצלחה בלתי נתפס עבור הסוחר הממוצע. אך דרך שיטת ההכשרה שפיתח ("ממש לא רק ניתוח טכני", הוא מדגיש), סוחרי "הנוסטרו", המריצים תחת ידיהם מיליוני דולרים ביום נתון, מפיקים תוצאות שכאלה באופן עקבי.

את השיטה המדוברת, שהייתה שמורה אך ורק לסוחרים של בתי ההשקעות המובילים של ישראל, הוא חושף לראשונה לציבור בסדרת ווידאו רבת תעוזה, שעוררה עליו את חמת אפה של תעשייה שלמה. כעת, הגיע הזמן לברר, למה הוא עושה את זה?

"עובדים על אנשים בעיניים, 96% מאבדים את כל הכסף בגלל…"

ברנד מעיד:

“אל תטעה, אני לא איזה אמא תרזה. במשך שנים עניינו אותי רק ההצלחה והכסף שלי, הרי מה אכפת לי מה קורה בחוץ. אבל אחרי שחברי משפחה וחברים שלי ראו איך שוק ההון סידר לאנשים שונים את החיים, הם החליטו להיכנס- ונפלו חזק. Face down. ואני מדבר על הפסדים של עשרות אלפי דולרים, כשחבר טוב אפילו נפל עם 120,000 דולר. ופה לא יכולתי יותר לסתום, והחלטתי לעשות מעשה שיזעזע את תעשיית לימודי שוק ההון."

אבל כל אחד יכול להפסיד כסף בשוק ההון, לא?

"כמובן, גם אני והנוסטרו שלי מפסידים לפעמים. אבל כשכמעט 200,000 ישראלים נכנסים לקורסים האלה, ובקושי אפשר לגרד 4% שמצליחים, בזמן שבביג שוט אחוז ההצלחה עבר את ה50% אחרי 3 חודשים בלבד מפתיחת ההכשרה כגורם פנים ברור לי שמשהו מסריח.”

למה אתה מתכוון?

“קבל את זה. סקר פנימי שהרצנו בין תלמידים שעברו קורסי מסחר בבתי הספר השונים מראה ש-86% מפסידים את הכסף שלהם תוך 3 חודשים ו-96% מפסידים הכול תוך שנה. כלומר, רק 4% מהאנשים מצליחים”.

כל כך מעט?

“בדיוק, זה נתון ששוק לימודי ההון בארץ לא יחשוף בחיים. אולי בגלל שהוא מגלגל 100 מיליון שקל בשנה. אולי בגלל שמודל הרווח האמתי הוא בכלל לא הקורסים."

למה הכוונה?

“את גופי הלימוד מעניין דבר אחד בלבד. שהתלמידים יתחילו לסחור כמה שיותר מהר. למה? הם מקבלים על זה עמלות מסחר כמובן. על הגב של התלמידים שלהם. שלא לדבר על השטנץ של הניתוח הטכני”

מתוך הזאב מוול סטריט: אחרי שהסרט יצא היה זינוק אדיר בביקוש ללימודי מסחר, ומעטים יגידו ?לא? לכסף גדול כזה."

מתוך הזאב מוול סטריט: אחרי שהסרט יצא היה זינוק אדיר בביקוש ללימודי מסחר, ומעטים יגידו ?לא? לכסף גדול כזה."

לצפייה נוספת:

"אופיום להמונים"

מה הבעיה בשיטת הניתוח הטכני?

“זה לא יותר מאופיום להמונים. התלמיד מרגיש תוך זמן קצר שהוא מינימום וורן באפט, ומתחיל לצבור ביטחון ולסחור בסכומים גדולים, רק כדי להתעורר בוקר שחור אחד ולגלות שהוא מחק את כל הכסף שלו."

אז ניתוח טכני הוא רמאות?

"לא, זה פשוט עוד כלי של הסוחר המקצועי. הרי אם ניתוח טכני היה אמתי, היו לך רובוטים שמריצים פקודות אוטומטיות לבורסה, ומי בכלל צריך פה מוח אנושי. האמת היא שלהוציא סוחר לשוק כשהוא יודע רק ניתוח טכני, זה כמו לחבוש לך כפפות אגרוף ולזרוק אותך לזירה סגורה מול מייק טייסון."

אז לטענתך, זאת הסיבה שאנחנו שומעים על כל כך הרבה סוחרים מפסידים בבורסה?

“כן, ולי נשבר. החלטתי לשתף בין עסקים לקהילה ולאפשר לעצמי פעם אחת לעשות גם משהו למצפון וללב, ובגלל זה אנחנו מדברים עכשיו.”

אוקיי, ומה כל כך מיוחד בסוחרי הנוסטרו?

"פשוט מאוד. הם לוחמי הקומנדו בעולם המסחר בבורסה. הם פוגעים בממוצע ב-9 מתוך 10 עסקאות ומכניסים לכיס הון עתק בחודש… ואני מדבר על משכורת של מינימום 45,000 שקל ברוטו כשהם עובדים בשביל חברה. וכשהם עובדים בשביל הכיס של עצמם? אתה מוזמן להוסיף עוד אפס לסכום הזה. עכשיו חשוב להבין, זה לא שאנחנו מדברים על חבורת איינשטנים עם איי.קיו של 150. ממש לא. אלה פשוט אנשים רציניים שלמדו את הדרך האמתית לסחור."

אז מהי בעצם הבשורה הגדולה של החשיפה שלך?

פשוט. שברתי את הגישה הבלעדית של סוחרי התאגידים להכשרת הנוסטרו, והחלטתי לפרסם אותה, חינם 100%, למי שרוצה לראות בעצמו איך מומחי מסחר באמת עובדים ומרוויחים."

אקדמיית הנוסטרו: "הגיל שלך לא חשוב, המוטיבציה ללמוד מסחר כמו שצריך- כן."

אקדמיית הנוסטרו: "הגיל שלך לא חשוב, המוטיבציה ללמוד מסחר כמו שצריך- כן."

אתה חושב שכל אחד יכול לעשות את זה?

"ממש לא. רק מי שמוכן להכניס לראש שמסחר בבורסה זה תחום רציני, ושצריך להשקיע בו ברצינות. במילים אחרות, מי שחשוב שיש כפתור פלא שאתה לוחץ עליו ומתעורר בוילה עם מרצדס SLK בחנייה, ויאכטה במרינה, אני לא רוצה לשמוע ממנו. אני מחפש רק את מי שרציני מספיק להפוך לסוחר אמיתי."

למה הכוונה בסוחר אמיתי?

“סוחר אמיתי הוא סוחר ששולט בתמונה הגדולה של מה שהוא עושה. סוחר שיודע לקטוע את ההפסדים שלו בזמן ולמזער אותם, ולסחוט כמה שאפשר את לימון הרווח, ולצאת רגע לפני שהגרף צולל."

 ברנד: " להוציא סוחר לשוק כשהוא יודע רק ניתוח טכני, זה כמו לזרוק אותך לזירה ולהכניס לשם את מייק טייסון"

ברנד: " להוציא סוחר לשוק כשהוא יודע רק ניתוח טכני, זה כמו לזרוק אותך לזירה ולהכניס לשם את מייק טייסון"

אז החבר?ה האלה מהנוסטרו גם מפסידים בעסקאות?

“כמובן, אין סוחר שלא מפסיד. החכמה היא לנהל סיכונים ולמנף רווחים. במילים אחרות, הנוסטרו יודעים להפסיד בקטנה בכמה קרבות, ועדיין לנצח את המלחמה."

ומה עם סוחרי במט"ח?

“אלוהים ישמור, זאת בכלל הרמאות הכי גדולה במדינה. פרסומות שמראות לך איך ?רופא?, שהוא בעצם שחקן מחופש, מכניס 8,500 שקל בערב אחד מלחיצה על כפתור. עשה לי טובה, מי שחושב שככה עושים כסף, שיהיה לו בהצלחה. פורקס ואופציות בינאריות זה קזינו מחופש לבורסה. הבית תמיד מנצח. הרי הלקוח מפקיד כסף לחשבון הפרטי של החברות. מה… הם באמת יתנו לכסף לצאת משם?"

אז אתה טוען ששיטת הנוסטרו שלך היא הדרך היחידה להרוויח לאורך זמן?

“זאת ממש לא השיטה שלי. אני פשוט היחיד שהחליט להנגיש אותה בפעם הראשונה לציבור. שיידע שהיא קיימת."

ומה מאפיין את הסוחרים  שאתה מכשיר?

"הם לא אנשים שמאמינים בכפתורי פלא. הם לא מהמרים על המזל שלהם אצל הפורקס והבינאריות. הם לא רצים אחרי טרנדים חולפים, כמו אמזון ולאיביי. הם אנשים שמוכנים לעבוד וללמוד כדי לעשות כסף רציני בתחום רציני, וליצור ולעצמם עצמאות כלכלית."

וכמה זמן צריך להשקיע כדי להתמקצע במסחר שכזה?

"יש לי תלמידים שמחפשים הכנסה נוספת לצד העבודה, וזה בסדר גמור. ולצדם, יש לי תלמידים שרוצים לעבור הסבה מקצועית, כדי שיוכלו לעבוד מהבית או מחו"ל. יכול להיות שזה ייקח לך חודש ויכול להיות שזה ייקח 3 חודשים, אבל אם אתה רציני מספיק ומוכן להקשיב וללמוד, אתה צריך מחשב, חיבור מהיר לאינטרנט ואתה מסודר."

ברנד בתאילנד: "כשאתה יודע מה אתה עושה, אתה צריך רק מחשב וחיבור מהיר לאינטרנט- ואתה חזק במשחק"

ברנד בתאילנד: "כשאתה יודע מה אתה עושה, אתה צריך רק מחשב וחיבור מהיר לאינטרנט- ואתה חזק במשחק"

תעשייה שלמה זועמת: גב קר מהטלוויזיה והעיתונות הכלכלית

מדוע החלטת לחשוף את שיטת הנוסטרו דווקא באינטרנט?

“זה לא סוד שיש לגופים המסורתיים של שוק ההון המון כוח. הם מפעילים על הטלוויזיה והעיתונים לחץ להשתיק אותי. אבל באינטרנט? את כאן זה כבר סיפור אחר. אז פרסמתי אונליין את סדרת הווידאו שלי, Big Shot, ושיהיה להם בהצלחה."

הצצה לתוך ה-Big Shot: סדרת הווידאו החתרנית של ברנד

הצצה לתוך ה-Big Shot: סדרת הווידאו החתרנית של ברנד

ומה יש בסדרה המדוברת?

"בניתי במו ידי קהילת סוחרים  מצליחים ובפנים אני מראה את הסודות, הכלים והידע שאפשרו לי לעשות את זה על בסיס קבוע וצפוי. בלי הימורים ובלי חוסר וודאות. נשבר לי שסוחרים מתחילים חושבים שרק יחידי סגולה מסוגלים לפצח את המסחר בשוק ההון. זה לא מסובך כמו שרוצים שתחשוב. אתן לך לינק כדי שתוכל לשים לקוראים."

ואיך מקבלים גישה?

“זה קל. לוחצים על הקישור הזה מכניסים מייל כדי שאני אוכל לסנן החוצה מרגלים מהתעשייה, ומקבלים גישה מידית לסרטון הראשון, שמראה את הצעד הראשון של סוחר הנוסטרו."

ועד מתי הגישה לסדרה פתוחה?

"הסדרה יורדת מהאוויר עוד פחות משבועיים בגלל שאני מקבל איומים מרומזים להוריד אותה מאנשים שיש להם המון מה להפסיד, ואני צריך להיערך משפטית לפני שאני מעלה אותה שוב לאוויר."

מילה לסיום?

“מספיק שעזרתי עם הכתבה הזאת והסדרה שלי לאדם אחד בלבד לשמור על הכסף שלו, ולא להפסיד את החסכונות שבשבילם הוא עבד כל החיים, ומבחינתי עשיתי את שלי.”

**פתוח לזמן מוגבל: לרישום מידי לסדרת Big Shot המדוברת של גיא ברנד לחץ עכשיו כאן

*הבהרה: מסחר בשוק ההון אינו מתאים לכל אדם. הוא דורש ידע, ניתוח סיכונים מושכל ומיומנות, ואינו מתאים לצרכיו, יכולתו ואופיו של כל אדם. ביצוע מסחר עצמאי בשוק ההון כ”סוחר יום” אינו בהכרח מתאים יותר לצרכיו של אדם ספציפי מאשר ייעוץ השקעות אישי המתחשב בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבות ומטרות השקעתו. המידע בכתבה זאת אינו מחייב את נושאי ו/או מבצעי הפרסום, ואין לראות בה משום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך. הכתבה הינה כתבה שיווקית למטרות שיווק ומכירה של השירותים המאוזכרים בכתבה וכן של שירותים נוספים המסופקים בידי אותו גורם. על המשקיע לשקול היטב את המטרות והיעדים הרצויים טרם נקיטת פעולות מסחר, להיות ער למידת הסיכון הכרוכה בכך ולפעול בהתאם לרמת הניסיון שברשותו. מומלץ להימנע מלבצע פעולות מסחר ביחס לסכומי כסף שהמשקיע אינו רואה בהם כסכומים שביכולתו לאבד מבלי לספוג נזק ממש בשל כך. במקרים מסוימים, מסחר בשוק ההון כרוך בסיכון ממשי של אובדן הכספים המושקעים (כולם או חלקם) בתוך פרק זמן קצר.